28 август 2021

Храната в Румъния

 Когато се съберем с Каюс и Отилия пада голямо освинване. Иначе пазим диети, хранителни режими, това не ядем, онова не ядем, обаче с тия двамата няма лабаво. И много се пие де, но за това друг път.

Мамалига с настърган кашкавал. Няма нищо общо с качамака, който правеха едно време мама и комшийките

Специално за храната в Румъния няма да се разпростирам надълго и нашироко, първо защото блогът ми не е кулинарен, второ не сме яли нещо кой знае какво засукано и трето - не става въпрос за нещо, което да го нямаме и у нас.

Но пък има няколко неща, които искам да споделя тук:

Домашен кашквал, който се продава масово в Румъния. Виждате няколко вида кашкавал, меда на заден план е 
отделно.

Вайс вюрст с мармалад, от сватбата на Отилия и Каюс. Тъй като в Банат живеят много етнически немци нормално е и
храната да бъде в немски (в случая баварски) стил. 

На сутринта ни поднесоха супа от остатъците от храната от сватбата (основно месото). Трябва да си призная, че
по-вкусна супа не съм ял!

Месото беше с гарнитура от зеле, естествено в баварски стил - беше сладко.


А това беше някаква супа, аха да е като шкембе, ама не съвсем.


Свински ребра, ядохме ги в един ресторант до замъка Корвин

Пак павилион за фермерско сирене, този път в Сибиу

И скара ядат румънците, не е като да не я обичат

И пак сирене в Сибиу

Една доста странна на вкус бира, полска, с вкус на малина

А това беше вечеря в Бран, градът на Дракула - шарено месце с чипс. Вкусно и калорично. Повече ми хареса
поднасянето на дървена дъска.

Десертът в същия ресторант, щрудел - беше много вкусен.

Бобена супа, с парчета наденица в нея. Не сме единствените
на Балканите, открили комбинацията на боб с наденица, но в
супа я виждам за пръв път

Вино от Отел. Не е кой знае какво, но е ароматно и цветът му
е особен. Дядо държеше един ред отел за аромат във виното,
но тия тук направо си правят вино от него.

И една от изненадите от последното ни гостуване - пак мамалига, ама с кашкавал, сметана, пръжки и парчета наденица.
Уникално вкусно, на пък пада много тежко в стомаха и надува много яко

Една от най-големите екзотики, които съм ял въобще - бургер като бургер, но месото е от зубър.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

За Бога, братя, коментирайте!